Paskelbkime Ąžuolą nacionaliniu medžiu ir suteikime specialųjį apsaugos statusą

Pristatome pagrindinį šių metų „Gyvo Žalio” siekį – atkurti pagarbą Ąžuolams ir inicijuoti jiems specialiojo nacionalinio medžio apsaugos statuso suteikimą.

Ąžuolas nuo seno Lietuvoje yra laikomas šventu medžiu-paminklu, stiprumo ir tvirtumo simboliu bei visų kartų buvo pagarbiai saugomas.

Matant pastaruoju metu vis dažniau virstančius senolius ąžuolus ir lengvai kertamus ąžuolynus, kilo noras paskelbti Ąžuolus bendru tautos gyvuoju, istoriniu, kultūriniu paveldu ir taip suteikti jiems didesnę juridinę apsaugą!

Palaikydami šią idėją prie jos įgyvendinimo prisijungė ir įmonės „Adapt Agency“ ir „Trukmė“. Taip gimė metus laiko brandinta kampanija www.nacionalinismedis.lt, prie kurios gali prisidėti ir Tu!

Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas yra sustabdyti nesvarstomą ir nepateisinamą brandžių ąžuolų kirtimą. Kol Ąžuolas neturės atskiro apsaugos statuso, jis nebus deramai apsaugotas.

Mūsų siekis surinkti 20 000 palaikymo parašų ir inicijuoti Ąžuolui juridinių teisių ir specialiojo nacionalinio medžio apsaugos statuso suteikimą.

Sekite Ąžuolas – Nacionalinis Medis, tai taps didžiausiu Ąžuolų „kanalu”, kur galėsite matyti vieni kitų įkvėpiančias istorijas ir naujienas, susipažinti su Lietuvos Ąžuolais. Skleisk žinią ir dalinkis savo Ąžuolų istorija. Tapk Ąžuolų Ambasadoriumi.

Daugiau informacijos www.nacionalinismedis.lt

Dalinamės mūsų ambasadoriaus prigimtinės kultūros tyrinėtojo Vykinto Vaitkevičiaus Ąžuolų istorija: „Aš manau, kad pasaulyje nėra tautos, kuriai Ąžuolas mažai ką reiškia, arba nieko nereiškia. Tai daugelio kultūrų, civilizacijų pagrindas – Ant Ąžuolo stato savo pamatus, pilis, laivus.”

Dalintis:

Daugiau:

Naujienos

Projekte „Miškas jaunimui”– žinios jaunimo darbuotojams apie gamtos poveikį sveikatai

Daugiau nei dvejus metus trukęs Erasmus+ projektas „Miškas jaunimui”, skirtas švietimo ir jaunimo darbuotojams, vasario 27 dieną pasibaigė informatyvia ir įtraukiančia konferencija Klaipėdoje, kurios metu buvo pristatyti projekto rezultatai ir metodinė medžiaga, savo žiniomis apie apie gamtos įtaką jaunimo sveikatai dalinosi miško terapeutai, kvėpavimo fiziologijos specialistai bei gydytojai. 

Naujienos

Lietuvio ir miško santykis – nematerialioji nacionalinė vertybė

Nors miško tema kalbama vis daugiau ir plačiau, ši diskusija vyko labai gražia ir svarbia proga – Gerb. archeologui ir prigimtinės kultūros tyrinėtojui Vykintui Vitkevičiui inicijavus ir kitoms organizacijoms bei bendruomenėms prisidedant, pateikta paraiška Nematerialaus kultūros paveldo sąvadui siekiant pripažinti LIETUVIO IR MIŠKO SANTYKĮ, kaip NEMATERIALIĄJĄ NACIONALINĘ VERTYBĘ.

Naujienos

Kongresas „Miškai ir jų poveikis sveikatai” Slovėnijoje

Rugsėjį dalyvavome tarptautiniame kongrese „Miškai ir jų poveikis sveikatai”, kuris vyko Slovėnijoje. Į kongresą susirinko miškininkystės, biomedicinos, klimatologijos, fitofarmacijos mokslininkai, turizmo specialistai bei miško terapijos praktikai iš viso pasaulio apsikeisti naujausiais moksliniais tyrimais kaip miškų ekosistemų paslaugos prisideda prie sveikatos ir žmonių gerovės.
Tarptautinės miško terapijos draugijos valdybos sprendimu KITAIS METAIS KONGRESAS VYKS LIETUVOJE.