Paskaitos, edukacijos, mokymai

Paskaitos ir edukacijos, kurios pakeis Jūsų mąstymą

Kviečiame pasinerti į gamtos intelekto ir žmogaus ryšio tyrinėjimus!

Mūsų paskaitos ir seminarai atveria duris į gilias įžvalgas apie gamtos intelektą, regeneratyvumo principus ir gamtos poveikį žmogaus sveikatai bei gerovei. Siūlome edukacijas apie ryšio su gamta svarbą, gamtinį ugdymą, tvarų miestų planavimą bei architektūros ir ekosistemų integravimą.  

Mokymosi iš gamtos koncepcija nėra nauja, tačiau ji vis labiau populiarėja. Šiame spartėjimo amžiuje klestės ta įmonė, organizacija ar bendruomenė, kuri supras ir integruos gamtos strategijas ir veikimo principus savo veikloje. 

Kviečiame pasirinkti Jums aktualią paskaitą ar seminarą ir leistis į kelionę, kurioje gamtos išmintis taps Jūsų sprendimų vedliu.

Nesvarbu, ar esate įmonės kolektyvas, konferencijos organizatoriai, švietimo darbuotojai ar bendruomenė, tikime, jog mūsų pranešimai praturtins Jūsų žinias ir įkvėps naujiems pokyčiams. Siūlome mokslinėmis žiniomis grįstas edukacijas, skirtas ne tik švietimo, turizmo ar urbanistikos specialistams, bet ir kiekvienam, siekiančiam sukurti tvaresnį, su gamta darnų pasaulį. 

**Mūsų žinios remiasi pasaulyje pripažintais šaltiniais, tokiais kaip Regenerative Academy ir Biomimicry Institute.**

Regeneratyvumas

Regeneratyvumas – ateities sprendimas, įkvepiantis kurti daugiau nei sunaudojame ir mokytis iš to kaip veikia gamta.

„Regeneratyvumas – sistemų pokyčiai per gamtos intelektą” 

Atraskite, kaip gamtos intelektas gali tapti vedliu kuriant tvarius ir atsinaujinančius sprendimus, keičiančius sistemas iš esmės. Sistemos, veikiančios pagal regeneratyvius principus, stiprina bendruomenes, ugdo atsparumą ir gerina gyvenimo kokybę. Regeneratyvumas padeda organizacijoms kurti ilgalaikę vertę, integruojant ekosistemų sveikatą ir bendruomenių gerovę į jų veiklos strategijas.

„Regeneratyvus mąstymas – kaip kurti atsinaujinančią kultūrą ir ateitį, kuri klesti?“

Sužinosite, kaip gamtos principai gali padėti formuoti organizacijų kultūrą, sprendimų priėmimo procesus ir bendruomenių gyvenimą, kad jie taptų gyvybingesni ir harmoningesni su aplinka. Praktinės įžvalgos ir realūs pavyzdžiai parodys, kaip regeneratyvus mąstymas tampa pagrindu naujai ateičiai, kurioje žmonės, gamta ir ekonomika gyvuoja kartu. Kviečiame įžengti į pokyčių kelią ir atrasti, kaip Jūsų idėjos gali ne tik išsaugoti, bet ir atkurti pasaulį!

 

„Kaip regeneratyvumas keičia tvaraus verslo taisykles” 

Sužinosite, kaip regeneratyvumas peržengia tradicinio tvarumo ribas, tapdamas inovacijų ir augimo varikliu. Šis pranešimas – tai kvietimas pažvelgti į verslą kaip į galimybę sumažinti savo žalą, bet ir kurti teigiamą poveikį planetai bei visuomenei. Aptarsime, kaip verslas gali tapti aktyviu pokyčių varikliu, atkuriančiu gamtą, stiprinančiu bendruomenes ir kuriančiu vertę ne tik sau, bet ir visai ekosistemai. Atskleisime, kaip regeneratyvus požiūris atveria naujas galimybes, padeda įgyvendinti drąsius sprendimus ir tapti pokyčių lyderiais.

„Regeneratyvus gamtinis turizmas – ateities ekonomikos kryptis”

Kaip kurti turizmo patirtis, kurios skatina gamtos atkūrimą, socialinį teisingumą ir prasmingą žmogaus ryšį su aplinka. Kokie yra regeneratyvaus turizmo principai, pasaulinės tendencijos, bei sėkmingi regeneratyvaus turizmo pavyzdžiai ir jų poveikis. Apžvelgiamas Lietuvos regeneratyvaus turizmo potencialas bei šalies galimybės šioje srityje.

Gamtos poveikis žmogaus sveikatai ir gerovei

„Kaip gydo medžiai”

Apie miškų ir žaliųjų erdvių poveikį sveikatai, kaip miško aplinka mus gydo, naujausi tyrimai, įdomūs faktai, pasaulinės tendencijos, gydomieji miškai. 

„Miškai – visuomenės sveikatai ir gerovei” 

Pristatome naujiausius mokslinius tyrimus apie miškų terapinį poveikį sveikatai (psichinė, fizinė vaikų ir suaugusiųjų sveikata), rekreacinės galimybes ir pasaulio pavyzdžius 

„Gamtos potencialas: pasaulinės tendencijos sveikatingumo, SPA ir reabilitacijos sektoriuose”

Pasaulinės tendencijos rodo, kad miškai ir žaliosios erdvės tampa svarbia SPA, reabilitacijos ir prabangos sveikatingumo kelionių paslaugų dalimi. Miestai kuria terapinius centrus, o kurortai siūlo gamtos terapijos programas, kurios ne tik gydo, bet ir atkuria pusiausvyrą. Gamtos integravimas į šiuolaikinį gyvenimą tampa ne tik tendencija, bet ir būtinybe siekiant ilgalaikės gerovės.

„Kaip gamta keičia įmonių kultūrą ir gerovę“

Kaip gamtos integravimas į darbo aplinką ir darbuotojų kasdienybę padeda mažinti stresą, pagerinti psichinę sveikatą, stiprinti komandą ir kurti palankesnę įmonių kultūrą.

Gamtos išmintis („Nature Intelligence”)

Ko galime išmokti iš gamtos sistemų ir milijonus metų veikiančio gamtos intelekto? 

„Kaip bendrauja miškas“

Naujausi moksliniai tyrimai apie medžių komunikaciją ir miško internetą, ko galime išmokti iš medžių tinklo ir kaip tai pritaikyti žmonių tarpusavio santykiuose, vizualinė medžiaga ir simuliaciniai žaidimai

.

„Biomimikrija – gamtos įkvėpti sprendimai” 

Kaip pasitelkiant tūkstančių metų gamtos patirtį, veikimo modelius, sistemas išspręsti kylančius šiandienos iššūkius bei vystyti santykius ir bendradarbiavimą komandose? Biomimikrija tai tvaresnės ateities kūrimas mokantis iš gamtos ekosistemų. (vaikams ir suaugusiems)

„Kodėl verslams reikalingi specialistai, suprantantys gamtos principus?”

Kaip bazinės gamtinės žinios tampa būtinu įgūdžiu kiekvienam specialistui, nepriklausomai nuo darbo srities. Kodėl gamtos supratimas yra raktas į inovacijas, tvarumą ir efektyvų problemų sprendimą

Ryšys su gamta ir gamtinis ugdymas

„Ryšys su gamta – kelias į sąmoningesnį gyvenimą (Nature connectedness)” 

Kodėl svarbu šiuolaikiniam žmogui atkurti ryšį su gamta? Ir patirti nuostabos („awe”) jausmą? Kaip stiprinti ryšį su gamta per visus savo pojūčius? Patyriminė ryšio kūrimo sesija. 

 „Nuo klasės iki miško: kaip stiprinti vaikų ryšį su gamta”

Kaip integruoti gamtos patirtis į ugdymo procesą, stiprinti vaikų emocinį ryšį su aplinka ir skatinti kūrybišką mokymąsi. Sužinosite, kaip miškas gali tapti gyva mokymo erdve, padedančia vaikams ugdyti atsakomybę, empatiją ir ekologinį sąmoningumą.

„Tarp ekranų ir gamtos: kaip padėti vaikams atrasti balansą”

Kaip padėti šiuolaikinei „uždarų patalpų kartai“, kuri net 90 % laiko praleidžia patalpose, susigrąžinti ryšį su gamta. Aptarsime, kaip per ekranus dominuojanti vaikystė veikia jų sveikatą, emocinę gerovę ir kūrybiškumą, bei pateiksime praktinių sprendimų, kaip skatinti gamtos patirtis kasdieniame gyvenime. 

Tvarus miestų planavimas, architektūra ir ekosistemų integravimas

„Biofilinis dizainas: kaip kurti sensorines erdves, kurios gydo ir įkvepia”

Paskaita, skirta tiems, kurie nori sužinoti, kaip gamtos principai gali būti integruojami į interjero dizainą, kad būtų sukurtos erdvės, skatinančios žmogaus gerovę. Aptarsime, kaip sensoriniai elementai – šviesa, kvapai, tekstūros ir natūralūs komponentai – gali pagerinti mūsų emocinę ir fizinę būklę. Sužinosite, kaip biofilinis dizainas gali padėti kurti aplinką, kuri ne tik atgaivina, bet ir įkvepia kūrybiškumą bei ramybę.

„Miestų planavimo ir architektūros tendencijos: Klimato iššūkiams atsparūs miestai“

Pranešime aptariamas miestų ir pastatų atsparumas klimato pokyčiams – pagrindinės Lietuvos grėsmės ir pasaulio tendencijos. Pagrindinės temos: klimato atsparių miestų pavyzdžiai, vandens sistemų poreikis ir įrengimas, žaliųjų zonų kūrimas bei sveikatos stiprinančių erdvių planavimas.

„Ekosisteminės paslaugos ir jų integravimas bei apsauga miestų teritorijose“

Paskaitos metu susipažinsime su pagrindinėmis ekosisteminėmis paslaugomis, kokį vaidmenį jos atlieka miestuose ir kokių architektūros ir statybos klaidų išvengti norint sustiprinti miestų ekosisteminį atsparumą.

„Žaliųjų erdvių integravimas ir tendencijos urbanizuotose teritorijose”

Paskaitos metu pristatomi tyrimais pagrįsti žaliųjų erdvių poveikio sveikatai pavyzdžiai, nuo žaliųjų erdvių poveikio mūsų imuninei sistemai iki gamtinių zonų poveikio gyventojų judumui. Analizuojami visuomenės, bendruomenių poreikius tenkinančių viešųjų ir žaliųjų erdvių kūrimo ir miesto planavimo aspektai remiantis tyrimais ir užsienio pavyzdžiais. Pristatoma urbanizuotų teritorijų ir architektūrinių objektų ekonominė nauda kuriant žalesnę miesto/ projektuojamo statinio strategiją.

„Gyventojų įgalinimas: veiksmingas bendruomenės dalyvavimas priimant architektūrinius sprendimus”

Kaip įgalinti gyventojus aktyviai dalyvauti architektūrinių sprendimų kūrime ir priėmime. Aptariami sėkmingi praktikos pavyzdžiai, kai bendruomenės įtraukimas į projektavimo procesą ne tik užtikrina labiau į žmones orientuotus rezultatus, bet ir stiprina vietos tapatumą bei socialinę sanglaudą. Kaip efektyvus dalyvavimas gali transformuoti miestų erdves, skatinti tvarumą ir užtikrinti, kad architektūriniai sprendimai atitiktų tikruosius gyventojų poreikius ir lūkesčius. 

„Gamtai draugiška architektūra ir medžiagų tendencijos“ 

Paskaitos metu pristatomi naujausi ir sėkmingiausi gamtai draugiškos architektūros pavyzdžiai, inovatyvios statybinės medžiagos,  jų poveikis aplinkai, galimas pritaikymas bei tolimesnė perspektyva.

„Mikrobų grąžinimas į miestus: kaip probiotinė architektūra ir urbanistika gali atkurti sveiką ir atsparią miesto ekosistemą?“

Kaip kurti aplinką, palaikančią teigiamą žmogaus ir mikrobų sąveiką? Probiotiniai miestai – architektūra, pagrįsta mikrobiomų mokslu. Kaip integruojant naudingus mikrobus į pastatus ir miestų erdves, galima pagerinti sveikatą, oro kokybę ir atkurti ekologinę pusiausvyrą. 

„Miestų erdvės ir psichologinė gerovė: kaip architektūra veikia mūsų emocinę būseną?”

Kaip architektūros ir urbanistikos sprendimai veikia mūsų psichologinę gerovę? Natūrali šviesa, žaluma, erdvių planavimas ir net medžiagų tekstūros gali pagerinti mūsų emocinę būseną, skatindami ramybę, sumažindami stresą ir padedant atkurti dėmesį. Gerai suplanuotos miesto erdvės gali skatinti socialinius ryšius, mažinti vienatvės jausmą ir kurti aplinką, kurioje žmonės jaučiasi saugūs, įtraukti ir įkvėpti.

Mokymai

Gamtą galima vadinti didžiausia mokytoja, geriausia terapija ir galingiausiu įrankiu, kuris padeda mums atrasti harmoniją su savimi ir aplinkiniu pasauliu. Šių mokymų metu kviečiame jus į kelionę, kur gamta tampa ne tik įkvėpimo šaltiniu, bet ir pagrindu ilgalaikiams pokyčiams.

Ar esate švietimo ar socialinis darbuotojas, siekiantis įtraukti gamtą į ugdymo procesą? Ar turizmo srities profesionalas, norintis kurti regeneratyvų ir prasmingą turizmą? Šie mokymai – tai galimybė įgyti žinių, kurios pakeis jūsų požiūrį ir suteiks praktinių įgūdžių, skirtų kurti teigiamą poveikį.

Per 6–8 valandas atrasite, kaip gamta gali stiprinti sveikatą, gerovę ir kurti vertę – ar tai būtų ugdant vaikus, ar vystant atsakingą turizmą.

Švietimo ir socialinės srities darbuotojams: „Nuo klasės iki miško: kaip ugdyti vaikų ryšį su gamta“

Kviečiame kartu pasinerti į kelionę, kur gamta tampa ne tik ugdymo aplinka, bet ir svarbiausia mokytoja. Šie mokymai skirta ne tik švietimo specialistams, bet ir socialiniams darbuotojams, kurie nori įtraukti gamtą kaip galingą įrankį vaikų emocinės gerovės, socialinių įgūdžių ir asmeninio augimo stiprinimui.

Gamtos įtraukimas į ugdymą ir socialinę veiklą gali sumažinti vaikų streso lygį net 28 %. Kiekviena akimirka gamtoje ne tik stiprina kūną, bet ir gerina kognityvinį vystymąsi, padeda kovoti su stresu, nerimu ir ugdo empatiją bei atsakomybę. Gamta yra galingas įrankis, kuris padeda vaikams ne tik augti sveikesniais, bet ir rasti savo vietą visuomenėje.

Trijų dalių programa – nuo teorijos iki praktikos – padės atrasti:

  • Kaip prasmingai įtraukti gamtą į ugdymo ir socialinę veiklą.

  • Kaip gamta gali padėti vaikams įveikti emocinius sunkumus ir stiprinti jų socialinius įgūdžius.

  • Kaip kurti ilgalaikį ryšį tarp vaikų ir gamtos, kuris formuoja harmoningą ir atsakingą asmenybę.

Teorija:
Sužinosite, kaip gamta daro įtaką jauno žmogaus sveikatai, emocinei gerovei ir socialiniam vystymuisi. Pasidalinsime moksliniais tyrimais ir praktiniais pavyzdžiais, kurie atskleidžia gamtos galią formuoti sveiką, empatišką ir socialiai atsakingą asmenybę.

Praktiniai įrankiai:
Patys išbandysite būdus, kaip įtraukti gamtą į ugdymo ir socialinę veiklą per užduotis, žaidimus ir kūrybines veiklas. Mokysimės, kaip kurti ryšį tarp vaikų ir gamtos, kad šis ryšys taptų ilgalaikiu įpročiu, padedančiu vaikams jaustis saugiai, suprasti save ir kitus.

Gamtos patirtys:
Trečioje mokymų dalyje žengsime į gamtą, kur praktikuosime miško terapijos pratimus, gamtos pažinimo užduotis ir veiklas, kurios stiprina ne tik vaikų psichologinę gerovę, bet ir ugdo empatiją, socialinius įgūdžius bei atsakomybę už mus supantį pasaulį.

Kam skirta?

Švietimo specialistams, neformalaus ir formalaus ugdymo įstaigoms, socialiniams darbuotojams ir kitiems besidomintiems Trukmė: 6val. Grupės dydis: iki 30 žmonių

Trukmė: 6 val.
Grupės dydis: iki 30 žmonių

Kodėl verta dalyvauti?
Mokymai – tai galimybė įkvėpti savo veiklą nauju požiūriu ir atverti vaikams kelią į artimesnį, prasmingesnį ryšį su gamta. Tai ne tik žinių ir praktikos diena – tai žingsnis link visuomenės, kurioje vaikai auga sveiki, laimingi ir atsakingi už save bei aplinką.

Turizmo specialistams „Regeneratyvus turizmas – ateities ekonomikos kryptis”

Kviečiame turizmo srities specialistus, verslo ir institucijų atstovus įsigilinti į regeneratyvaus turizmo koncepciją, kuri peržengia tradicinio tvarumo ribas. Šis požiūris siūlo ne tik mažinti žalą aplinkai, bet ir aktyviai atkurti ekosistemas, stiprinti vietinių bendruomenių gerovę bei kurti ilgalaikę vertę visuomenei ir gamtai.

Teorinėje dalyje sužinosite, kuo skiriasi tvarus ir regeneratyvus turizmas, bei kaip šis požiūris gali prisidėti prie ekosistemų atkūrimo, ekonominių galimybių plėtros ir socialinės gerovės stiprinimo. Pristatysime  sėkmingus pasaulio pavyzdžius ir regeneratyvaus turizmo poveikį.

Praktinėje dalyje išmoksite, kaip įgyvendinti regeneratyvius principus praktikoje. Tai apims gamtos atkūrimo iniciatyvų integravimą, vietinių bendruomenių įtraukimą ir jų gerovės skatinimą, taip pat teigiamo poveikio kūrimą keliautojams ir aplinkai.

Taip pat pasitelke praiktinius įrankius apžvelgsime Lietuvos potencialą regeneratyviame turizme, galimybes skirtinguose regionuose ir kaip šalies turizmo sektorius gali tapti šio judėjimo pavyzdžiu.

Mokymai skirti: turizmo srities specialistams, verslo atstovams, valstybinėms ir vietos savivaldybių institucijoms, taip pat visiems, siekiantiems kurti prasmingą ir atsakingą turizmą.

Kodėl verta dalyvauti? galimybė įgyti naujų žinių ir praktinių įgūdžių, susipažinti su globaliomis tendencijomis ir sėkmingais pavyzdžiais, bei įkvėpti pokyčius savo veikloje, prisidėdami prie tvaraus turizmo plėtros Lietuvoje.

Regeneratyvus turizmas – tai ne tik tendencija, bet ir būdas kurti harmoningą ryšį tarp žmogaus, gamtos ir bendruomenių. Prisijunkite prie judėjimo, kuris keičia turizmą į galingą geros ateities kūrimo įrankį.

Atraskite, kaip stipresnis ryšys su gamta gali ne tik pagerinti Jūsų veiklą, bet ir prisidėti prie tvaresnio pasaulio kūrimo.