Kviečiame dalyvauti mokslinėje konferencijoje „Miškai klimato kaitos kontekste“

Kviečiame dalyvauti tarpdisciplininėje mokslinėje konferencijoje “Miškai klimato kaitos kontekste”, kuri įvyks 2022 m. sausio 20 d. 9.00 – 16.30 val. Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institute, M. K. Čiurlionio g. 21, 214 auditorija (II aukštas). 

Kaip keičiantis klimatui ir sparčiai nykstant biologinei įvairovei turime keisti miškininkystę ir Lietuvos kraštovaizdį? Ar seni miškai nebėra naudingi švelninant klimato pokyčius? Koks būtinas ir ekologiškai galimas CO2 sugeriamumas miškuose? Kaip klimato kaitą suvokia ir kokių veiksmų imasi visuomenė Lietuvoje ir pasaulyje? Kaip užtikrinti, kad Lietuvos žalioji politika būtų formuojama atsižvelgiant į tarpdisciplininių tyrimų išvadas?  

Konferencijoje savo tyrimus ir požiūrį į klimatinį miškų vaidmenį, žaliosios politikos formavimą pristatys skirtingų mokslų sričių įvairių akademinių institucijų mokslininkai, kalbės politikai ir visuomenininkai. Kalbės VU CHGF Geomokslų instituto, KTU, VDU Žemės ūkio akademijos, VDU Gamtos mokslų fakulteto, Gamtos tyrimų centro mokslininkai ir aktyvios visuomeninės organizacijos. Išgirsite autoritetingų JAV mokslininkų, tarptautinės nevyriausybinės organizacijos FERN atstovės pranešimus. 

Renginį įkvėpė visą aktyvią šios srities bendruomenę apjungęs Nacionalinio miškų susitarimo procesas, kuriame ieškoma geriausios Lietuvos ateities miškų vizijos. Konferenciją atidarys VU rektorius prof. R. Petrauskas, sveikinimo žodį tars LRS Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė A. Gedvilienė, eurokomisaras V. Sinkevičius, Aplinkos ministerijos atstovas. 

Konferencija vyks lietuvių ir anglų kalbomis (be vertimo), tiesioginiu ir nuotoliniu būdu. Atsižvelgiant į Pandemijos valdymo rekomendacijas, gyvai konferencioje dalyvauti galės tik 40 klausytojų. Užsiregistravusiems bus sudarytos galimybės dalyvauti nuotoliniu būdu.  

Konferencija bus įrašoma, transliuojama socialiniais tinklais. 

Registracija:https://forms.gle/mVkne5bDrQPwDhpw7 

Konferencijos programa:

Rengėjas:  

Vilniaus universiteto Chemijos ir geomokslų fakulteto Geomokslų institutas 

Partneriai:  

Lietuvos geografų draugija 

Aplinkosaugos koalicija 

Asociacija “Gyvo žalio” 

Kontaktinis asmuo: Giedrė Godienė, g.godiene@chgf.vu.lt 

Dalintis:

Daugiau:

Naujienos

Projekte „Miškas jaunimui”– žinios jaunimo darbuotojams apie gamtos poveikį sveikatai

Daugiau nei dvejus metus trukęs Erasmus+ projektas „Miškas jaunimui”, skirtas švietimo ir jaunimo darbuotojams, vasario 27 dieną pasibaigė informatyvia ir įtraukiančia konferencija Klaipėdoje, kurios metu buvo pristatyti projekto rezultatai ir metodinė medžiaga, savo žiniomis apie apie gamtos įtaką jaunimo sveikatai dalinosi miško terapeutai, kvėpavimo fiziologijos specialistai bei gydytojai. 

Naujienos

Lietuvio ir miško santykis – nematerialioji nacionalinė vertybė

Nors miško tema kalbama vis daugiau ir plačiau, ši diskusija vyko labai gražia ir svarbia proga – Gerb. archeologui ir prigimtinės kultūros tyrinėtojui Vykintui Vitkevičiui inicijavus ir kitoms organizacijoms bei bendruomenėms prisidedant, pateikta paraiška Nematerialaus kultūros paveldo sąvadui siekiant pripažinti LIETUVIO IR MIŠKO SANTYKĮ, kaip NEMATERIALIĄJĄ NACIONALINĘ VERTYBĘ.

Naujienos

Kongresas „Miškai ir jų poveikis sveikatai” Slovėnijoje

Rugsėjį dalyvavome tarptautiniame kongrese „Miškai ir jų poveikis sveikatai”, kuris vyko Slovėnijoje. Į kongresą susirinko miškininkystės, biomedicinos, klimatologijos, fitofarmacijos mokslininkai, turizmo specialistai bei miško terapijos praktikai iš viso pasaulio apsikeisti naujausiais moksliniais tyrimais kaip miškų ekosistemų paslaugos prisideda prie sveikatos ir žmonių gerovės.
Tarptautinės miško terapijos draugijos valdybos sprendimu KITAIS METAIS KONGRESAS VYKS LIETUVOJE.