Kongresas „Miškai ir jų poveikis sveikatai” Slovėnijoje

Rugsėjį dalyvavome tarptautiniame kongrese „Miškai ir jų poveikis sveikatai”, kuris vyko Slovėnijoje, kalnų apsuptame alpių klimato kurorte. Į kongresą susirinko miškininkystės, biomedicinos, klimatologijos, fitofarmacijos mokslininkai, turizmo specialistai bei miško terapijos praktikai iš viso pasaulio apsikeisti naujausiais moksliniais tyrimais kaip miškų ekosistemų paslaugos prisideda prie sveikatos ir žmonių gerovės. Kraštovaizdžio ekspertas Dr. Stanislovas Čepinskas pristatė pranešimą „Lietuvos saugomų teritorijų potencialas gydomiesiems miškams”

SVEIKATA – TAI NAUJAS TURTAS 🙌

Naujausios tendencijos visuomenės sveikatos ir miškų gydomojo turizmo srityse:

🍃Miško terapijos praktikos jau oficialiai integruojamos į sveikatos sistemas bei vis labiau taikomos įvairiuose srityse – reabilitacijų programose, psichoterapijoje, priklausomybių bei onkologinių ligų gydymui.

🍃Vyriausybių lygmeniu kuriamos miškų sveikatingumo programos – „Nuo lopšio iki kapo. Gyvenimas su miškais“ (“From crade to grave. Life with forests”), kuriuose gausu su mišku susijusių veiklų.

🍃Vis labiau plečiasi ir sveikatingumo turizmas, kuriame svarbią dalį užima miško terapijos praktikos, besikuriantys nauji SPA, gydomieji centrai, sporto klubai jau turi ir savo miško terapijos specialistus.

🍃Gamtiškai turtinguose ir sveikatinimui tinkamuose miškuose kuriami ir sertifikuojami GYDOMIEJI MIŠKAI, kurie atitinka gydomajam poveikiui keliamus reikalavimus, juose vykdoma terapinė ir kita patyriminė veikla.

🍃Atsiranda ir populiarėja naujos miškininkystės praktikos kaip socialinė miškininkystė bei gamtai draugiška miškininkystė.

👉 Kiekvienais metais kongresas vyksta skirtingose šalyse, Tarptautinės miško terapijos draugijos valdybos sprendimu KITAIS METAIS KONGRESAS VYKS LIETUVOJE. Tai didžiulės galimybės Lietuvai, miško medicinos mokslininkai ir specialistai iš Europos, Japonijos, Korėjos, JAV, Kosta Rikos, Brazilijos ir kitų šalių vienoje vietoje dalinsis savo patirtimi, atliktais tyrimais ir įkvepiančiais pavyzdžiais.

Tarptautinė miško terapijos draugija partnerystėje su Gyvo Žalio kviečia prisijungti norinčius tapti kongreso partneriais, remėjais ar skirti savo laiko ir prisidėti prie kongreso organizavimo Lietuvoje. 🤗🌲🌲

Susisiekime!

Dalintis:

Daugiau:

Naujienos

Projekte „Miškas jaunimui”– žinios jaunimo darbuotojams apie gamtos poveikį sveikatai

Daugiau nei dvejus metus trukęs Erasmus+ projektas „Miškas jaunimui”, skirtas švietimo ir jaunimo darbuotojams, vasario 27 dieną pasibaigė informatyvia ir įtraukiančia konferencija Klaipėdoje, kurios metu buvo pristatyti projekto rezultatai ir metodinė medžiaga, savo žiniomis apie apie gamtos įtaką jaunimo sveikatai dalinosi miško terapeutai, kvėpavimo fiziologijos specialistai bei gydytojai.