Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medalis suteiktas „Gyvo Žalio” vadovei Monikai Peldavičiūtei

Norime kartu pasidžiaugti, kad liepos 6d. asociacijos „Gyvo Žalio” vadovei Monikai Peldavičiūtei buvo suteiktas Lietuvos Didžiojo Kunigaikščio Gedimino ordino medalis „už visuomeninės aplinkosaugos, švietimo ir aktyvizmo lyderystę, žinių apie miškų vertę žmonių sveikatai ir gerovei sklaidą.”

Monikos pasidalijimas:

„Visų pirma, tai čia įvertinimas visiems, dedantiems pastangas į Lietuvos žaliojo rūbo ir gyvybės išsaugojimą. Nes jau nuo pirmų nepriklausomybės metų, dėka aktyvių piliečių yra išsaugomos girios, ąžuolai ir paukščiai ir ši estafetė su laiku perduodama vis kitai kartai.

Tikimės, jog pilietinis ir aplinkosauginis aktyvizmas bus mažiau marginalizuojamas ir radikalizuojamas, o taps kiekvieno pilietine pareiga („Ateityje žmogus galės vadintis žmogumi tik būdamas gamtosaugininku.” – J. Marcinkevičius) ir galiausiai aktyvizmo nebereikės – nes harmoninga miškų politika taps valstybės politika.

Džiaugiamės, ką Lietuvoje pavyko pasiekti per 6 metus, jog vis labiau pripažįstama miškų vertė žmonių sveikatai ir miško terapija integruojama šalies mastu. Tai kelias norint iš tiesų tapti geroves valstybe, kur miškai neša laimę žmonėms, ir užtikrina visų vietos gyventojų – žmonių, gyvūnijos, augalijos ir mikrorūšių sambuvį.

Nacionaliniame miškų susitarime gimė vizija, jog Lietuva – miškų kultūros šalis, gydančių miško patirčių bei sveikatinimo, biologinės įvairovės, gamtinės miškininkystės ir gamtinio turizmo lydere Europoje. Tikėkimės, šis apdovanojimas padės tai pasiekti.

Siekiant šios vizijos, kartu su partneriais rugsėjį Lietuvoje rengiame pasaulinį miškų kongresą, kuriame mokslininkai bei miško terapijos praktikai iš viso pasaulio dalinsis naujausiais moksliniais tyrimais ir geraisiais nemedieninės miško ekonomikos pavyzdžiais bei miško terapijos pritaikymu visuomenės sveikatos ir miškų gydomojo turizmo srityse.

Kviečiame politikus, sveikatos, švietimo, turizmo ir miškininkystės sektoriuose dirbančius specialistus, sprendimų priėmėjus, miškų savininkus, tvarumo bei įmonių vadovus bei kitų sričių specialistus ir besidominčius asmenis dalyvauti, kartu ieškoti naujų sprendimų.

Taip pat norime pasidžiaugti, jog apdovanojimą gavo gamtininkas Valerijus Rašomavičius bei Mėnuo Juodaragio ilgametis organizatorius Ugnius Liogė. Valio!

Tegu girios žaliuoja!

Dalintis:

Daugiau: