Lietuvoje įgyvendsime „Biodiversa+” projektą „PHorestAll – Planetary Health by Healing Forests as Nature Based Solution“

Džiaugiamės galėdami pasidalinti puikia naujiena – kartu su partneriais pateiktas projektas „PHorestAll – Planetary Health by Healing Forests as Nature Based Solution“ (Planetos sveikata: gydantys miškai kaip gamta grįstas sprendimas) gavo finansavimą pagal Biodiversa+ programą! 

 „Biodiversa+“ yra Europos biologinės įvairovės partnerystė, nukreipta į biologinės įvairovės tyrimus, turinčius įtakos visuomenei ir bioįvairovės išsaugojimo politikai.

Lietuvoje PHorestAll projektą įgyvendinsime kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetas (LSMU). Tai bus pirmas toks išsamus tyrimas Lietuvoje, skirtas tirti miškų teigiamą poveikį žmonių sveikatai!

Tyrimas, kurio metu, kartu su partneriais iš penkių šalių (Lietuvos, Portugalijos, Lenkijos, Slovėnijos ir Taivano) analizuosime dirvožemio mikrobiomą ir biogeninius lakiuosius organinius junginius. Tyrimo tikslas, geriau suprasti, kaip miškai veikia žmonių sveikatą ir kaip tikslingai galime panaudoti jų terapinį potencialą. Ilgalaikėje perspektyvoje sieksime sukurti moksliškai pagrįstą pagrindą miškų terapijos plėtojimui Lietuvoje ir skatinti tvarią miškų ūkininkavimo praktiką.

Pagrindiniai projekto tikslai:

  • Sukurti moksliškai pagrįstą metodiką „Gydančių miškų“ identifikavimui ir vertinimui.
  • Ištirti dirvožemio mikrobiomos ir biogeninių lakiųjų organinių junginių (BVOC) poveikį sveikatai.
  • Įtraukti suinteresuotąsias šalis ir piliečius į sprendimų kūrimą, integruojant mokslą ir politiką, bei sukurti moksliškai pagrįstas rekomendacijas miškų terapijos plėtojimui.
  • Skatinti tvarią miškų tvarkymo praktiką, siekiant sustiprinti ekosistemas ir geriau išnaudoti miškų terapinį potencialą.

Projekto partneriai:

Destinature, Portugal
Forest Therapy Hub, Portugal
Universidade de Coimbra, Portugal
University of Bialystok, Poland
National Taiwan university
University of Maribor, Slovenia
„Institute of Forest Tourism, Climate Resorts &
Sustainable Development”, Slovenia
Lithuanian university of Health Sciences
Association „Gyvo Žalio”
Slovenian Forestry Institute
National laboratory of Health, Environment and Food, Slovenia

Šis projektas yra ne tik tyrimas, bet ir investicija į mūsų šalies ateitį. Tikimės, jog projektas ne tik atvers naujas galimybes Lietuvos mokslininkams, bet ir stiprins mūsų šalies tarptautinį prestižą, bei paskatins naują mokslinių tyrimų bangą Lietuvoje, kuri lems proveržį suprantant gamtos teigiamą poveikį žmogaus sveikatai. 

Ateityte pakviesime visas suinteresuotas šalis į projekto pristatymą ir susitikimus!

Dalintis:

Daugiau: