Miško ir gamtos terapija streso valdymui ir emocinei pusiausvyrai stiprinti

Miško terapija yra moksliškai pagrįsta natūrali priemonė sveikatai stiprinti ir stresui valdyti. Tai ne paprastas pasivaikščiojimas, o sąmoningas buvimas gamtoje, leidžiantis patirti gilų atsipalaidavimą ir atstatyti savo vidinius resursus. Tyrimai rodo, kad ji gali sumažinti streso hormono lygį, pagerinti nuotaiką, sustiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą bei paskatinti greitesnį atsistatymą po patirto streso. Šis metodas ypač naudingas asmenims, patiriantiems lėtinį stresą arba ieškantiems sveikų būdų atsigauti po intensyvių stresinių situacijų.

Tikslinė auditorija:
Programa skirta specialistams, susiduriantiems su dideliu stresu, kurių darbas reikalauja emocinės ištvermės, streso valdymo ir gebėjimo palaikyti kitų psichologinę gerovę (socialinio darbo ar švietimo darbuotojai, teisėsaugos pareigūnai, psichologai, medikai). Šios intervencijos padeda pagerinti darbingumą, mažina perdegimo riziką ir skatina emocinį atsparumą.

Programos tikslas:
Padėti dalyviams atgauti vidinę pusiausvyrą, sumažinti patiriamą stresą ir suteikti praktinių įrankių, kaip gamtos terapiją integruoti į kasdienį ir profesinį gyvenimą.

Miško terapijos nauda:

Vos 20 minučių, praleistų miške, sumažina streso hormono kortizolio lygį iki 15 %

Miško terapija taip pat pagerina fizinius atsakus į streso mechanizmus sumažindama kraujospūdį ir širdies ritmą iki 12 %

 

Po 8 savaičių reguliarių miško terapijos sesijų nerimo lygis sumažėjo iki 25 % tarp dalyvių, dirbančių aukšto streso sąlygomis.

 

Greitesnis atsistatymas: dalyviai po buvimo gamtoje ir miško terapijos sesijos, atsigauna nuo sukelto streso 40–50% greičiau nei miesto aplinkoje.

 

Miško terapija sumažina neuro-kognityvinį stresą ir pagerina smegenų aktyvumą, nustatytas 20% padidėjęs alfa bangų aktyvumas, kuris siejamas su atsipalaidavimu.

Programa:

Teorinė dalis (1-1,5 val.):

  • Įvadas į miško terapiją: Trumpa apžvalga – kas tai yra, kaip ji veikia, ir kokią naudą teikia streso valdymui ir dėmesio atkūrimui.
  • Moksliniai įrodymai: Miško poveikis žmogaus emocinei būklei ir psichinei sveikatai.
  • Praktinis pritaikymas: Pasaulinės patirtys ir rekomendacijos, kaip įtraukti miško terapijos principus į kasdienybę ir profesinę veiklą.

Praktinė dalis – miško terapijos sesija (2–3 val.):

  • Sensoriniai pratimai: Visais pojūčiais atrandant miško atmosferą, skatinant gilų ryšį su gamta.
  • Gamtos stebėjimas ir sąmoningumas: Pratimai, padedantys sumažinti stresą, pagerinti emocinę būklę ir stiprinti ryšį su aplinka.
  • Dėmesingumo ir atsipalaidavimo technikos: Kvėpavimo pratimai, meditacijos ir judesio užduotys, skatinančios vidinę pusiausvyrą ir kognityvines funkcijas.
  • Refleksija: Arbatos ratas ir grupės diskusija apie patirtis bei jų pritaikymą kasdienybėje.
  • Individualūs patarimai: Kaip integruoti miško terapijos metodus kasdieninėje veikloje, siekiant geresnio streso valdymo ir emocinės gerovės.

Dalyvių skaičius: 

Iki 30 (esant didesniam dalyvių skaičiui, galimos dvi grupės).

Vieta:

Visoje Lietuvoje, miškas ar parkas, pasirinktas pagal dalyvių patogumą ar poreikius.

Kaina: 

Kaina derinama individualiai. Susisiekite su mumis, ir kartu aptarsime geriausią sprendimą pagal Jūsų poreikius.