Kviečiame susipažinti su asociacijos 2023m. VEIKLOS ATASKAITA

Trečiaisiais organizacijos gyvavimo metais tęsėme pradėtus darbus – toliau aktyviai stiprinome gamtos atstovavimą stiprindami ryšius tarp organizacijų, skleidėme žinią apie miškų politiką, nemedieninės ekonomikos naudas ir miško terapiją žiniasklaidoje.

Taip pat 2023 metų veikla buvo nukreipta į Erasmus+ projekto įgyvendinimą, “miško ir žmogaus santykio” įtraukimą į nematerealųjį kultūros paveldą, nemedieninės ekonomikos – miško terapijos veiklų plėtrą, sklaidą bei vystymą.

Aktyviai mezgėme tarptautines partnerystes ir bendradarbiavimą su užsienio ekspertais bei organizacijomis.

Surengėme mokymus jaunimo ir švietimo darbuotojams bei kitiems su jaunimu dirbantiems specialistams, paruošėme metodinę medžiagą jaunimo darbuotojams, kurioje su jaunimu dirbantys specialistai gali rasti informaciją apie miško poveikį ir naudą sveikatai, miško maudynių metodiką, kokius pratimus ir kaip juos atlikti.

Per 2023 metus vesti miško terapijos ir miško maudynių seansai visoje Lietuvoje bendruomenėms, įmonėms, mokykloms bendradarbiaujant su: Lazdijų visuomenės sveikatos centru, Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija, Draugišku Eko festivaliu, Euromonitor Internernational, Prigimtinės kultūros institutu, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešaja biblioteka, Šiaulių Spindulio ugdymo centru, festivaliu Mėnuo Juodaragis.

Jono Basanavičiaus gimtinėje – Atgimimo Ąžuolyne organizavome konferenciją “Kalbantys Ąžuolai”.

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute, kartu su Vystomojo bendradarbiavimo platforma organizavome bendrakūros sesiją „Nuo konfliktų dėl gamtinių išteklių link gerove grindžiamos ekonomikos” Skaitėme pranešimą tema “Regeneratyvumas ir Gerovės ekonomiką” Ir fasilitavome bendrakūros sesiją, kurios metu ieškojome atsakymo- kokia galėtų būti ta gerovės ekonomika. Į sesiją susirinko skirtingų sričių ir organizacijų atstovai, nuo prezidentūros, politikos iki aplinkos apsaugos organizacijų.

Kartu su: Prigimtinės kultūros institutu, Baltijos Aplinkos Forumu, Dzūkijos nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija, Kauno Žemųjų Šančių bendruomene, Lazdynų „Ryto“ bendruomene, Musteikos kaimo bendruomene „Musteikos pirkia“, Sengirės fondu, Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ Kauno skyriumi ir Šimonių girios bendruomene Lietuvos nematerialiojo kultūros sąvado komisijai pateikėme paraišką paskelbti Miško ir žmogaus santykį nematerialiuoju kultūros paveldu.

Pastabos ir pasiūlymai teikti Saugomų teritorijų bei Miškų įstatymo pataisoms.

Kviečiame Jus detaliau susipažinti su 2023 metų veiklos ataskaita žemiau.

Dėkojame visiems „Gyvo Žalio” draugams ir rėmėjams, partneriams su kuriais kartu kūrėme. Didelis dėkui nuolatiniams palaikytojams Laimai ir Donatui Gulbinams.

Dalintis:

Daugiau: